Ogród nowoczesny. Minimalistyczna i prosta przestrzeń, która nie jest łatwa do zaprojektowania


Gdy upraszczamy formę ogrodu i rezygnujemy z bogatych barwnych rabat uwaga skupia się na detalach i to w nich tkwi sukces dobrze zaprojektowanego ogrodu nowoczesnego. Zainteresowanie projektami tego typu wciąż rośne, a my w Dream Garden, chętnie mierzymy się z tym wyzwaniem!
Nowoczesny ogród to po pierwsze umiar!


Tak to już jest, że ogród nowoczesny rezygnuje z przestrzeni wypełnionych niezliczoną ilością roślin, gatunków, kolorów i materiałów. To uproszczenie ma za zadanie wprowadzić harmonię i spokój w ogrodzie. Czy w takim razie ogród nowoczesny jest ogrodem dla nudziarzy? Absolutnie nie!


Właściwie zaprojektowany ogród nowoczesny zaskakuje, wykorzystuje nieoczywiste rozwiązania, gra światłem i fakturą oraz skupia uwagę na detalach. Designerska lampa, nowoczesna altana, betonowa donica, formowany ekran grabowy … i wiele innych dekoracji ma ogromne znaczenie w nadawaniu osobowości wnętrza. Ważne jest to, by wykorzystać wszystkie atuty przestrzeni i zaakcentować je w nienachalny sposób.


Dobry projekt jest jak sukienka skrojona u najlepszej krawcowej – pasuje jedynie do Twojego ogrodu i właściwie podkreśla jego piękno. Nie ma mowy o powielaniu schematów i rozwiązań z innych ogrodów. Wyrysowanie rabat w geometrycznych kształtach nie wystarczy, by projekt zyskał charakter. W Dream Garden, każdą realizację traktujemy indywidualnie.

W nowoczesnym ogrodzie budynek to istotny element ogrodu


Nowoczesny geometryczny budynek i minimalistyczne wnętrze, a do tego barwny ogród w stylu rustykalnym lub romantycznym – coś tu nie gra prawda? Sami widzicie, jak ważny jest odpowiedni dobór stylu ogrodu do zabudowy.


Ogród należy traktować jak kolejne wnętrze domu. Konsekwentnie kontynuujmy więc w ogrodzie styl jaki wykorzystaliśmy we wnętrzach. I odwrotnie – planując bryłę budynku zwróćmy uwagę na przestrzeń jaka ją otacza. Zbyt masywna forma domu, garażu czy wiaty, nieodpowiedni dobór barw elewacji może zakłócać przestrzeń. Zalecamy pierwsze prace koncepcyjne nad ogrodem łączyć z etapami projektowania domu oraz wnętrz. Tak by stał się on integralnym elementem całej przestrzeni.

Nowoczesne materiały


W nowoczesnych aranżacjach możemy wykorzystać metal i beton i nikt nie stwierdzi, że ogród wygląda jak plac budowy. Te surowe materiały świetnie kontrastują z zielonym trawnikiem czy falującymi na wietrze trawami ozdobnymi. Śmielsi decydują się także na szkło i tworzywa sztuczne co szczerze popieramy!


Nowoczesne materiały to nie tylko metale i tworzywa sztuczne. Entuzjaści drewna i kamienia również znajdą rozwiązania do swoich ogrodów. Drewno świetnie wygląda w ogrodach nowoczesnych w formie podkładów ogrodowych. Wykorzystanie belek bez zdobień do budowy geometrycznych altan również się sprawdza. Kamień w nowoczesnym ogrodzie znajdzie zastosowanie np. jako wypełnienie gabionów. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie kamienia w formie dużych głazów. Ustawione na rabacie uatrakcyjniają przestrzeń, kontrastują z roślinnością, a odpowiednio podświetlone ukazują swą ciekawą fakturę.
Marzy Ci się nowoczesny ogród? Chcesz aby przestrzeń w Twoim ogrodzie była unikatowa, funkcjonalna i spójna z budynkiem? Zapraszamy do kontaktu i możliwości uzyskania wstępnej wyceny!
0 komentarzy