Ogród Dla Zabieganych. To oferta, która zadba o dopięcie wszystkich prac związanych z Twoim ogrodem.


Od prac projektowych przez prace ziemne, montaż instalacji, układanie bruków, altany, murki, trawniki, aż po nasadzenia i związane z tym zabiegi pielęgnacyjne. Wszystko pod czujnym okiem Dream Garden.
Projekt ogrodu


Bez projektu nie powinno się rozpoczynać prac w ogrodzie. Nie mamy tu na myśli jedynie prac związanych z zielenią. Z doświadczenia wiemy, że pierwszą inwestycją zwykle jest ogrodzenie, ponieważ każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, oraz bruki. Ogród zaraz po wybudowaniu domu to niezłe pobojowisko. Nic dziwnego, że ścieżki i podjazd gwarantujące przejście i przejazd na czysto to priorytet.


Tak więc mamy pierwsze elementy ogrodu. Następnie przychodzi czas na zagospodarowanie zieleni, zaplanowanie oświetlenia i nawodnienia. I zwykle pojawiają się pierwsze problemy. Brakuje przepustów pod ścieżką na instalacje. Bez projektu nie przewidzieliśmy gdzie w przyszłości będą lampy oraz zraszacze i trzeba demontować kostkę. Zdarza się, że materiał oraz forma w jakiej wykonaliśmy nasze ogrodzenie i bruki nie pasują do wymarzonego stylu ogrodu. Czasami w ogrodzie dochodzą nam ścieżki np. do paleniska czy altany, a kostka wykorzystana na podjazd jest już nie dostępna lub przychodzi w innym kolorze, ponieważ jest to inna partia produkcji. Brak wyprowadzonej z domu instalacji do nawodnienia czy oświetlenia oraz wiele innych utrudnień doświadczyliśmy w trakcie projektowania i realizacji ogrodów z częściowo wykonanymi pracami. Pamiętajcie takie szczegóły mają znaczenie w odbiorze ogrodu, generują dodatkowe koszty i wydłużają czas realizacji.

projekt ogrodu Dream Garden
Automatyzacja ogrodu


Twój ogród jest dla Ciebie utrapieniem! Co prawda masz posadzone rośliny, założony trawnik i nawet znalazła się w nim altana. Ale każdą wolną chwilę, która zdarza się tak rzadko, tracisz na koszenie, pielenie, cięcie czy podlewanie. Wieczory zaś spędzasz w domu bo nie posiadasz oświetlenia zewnętrznego.


W ogrodzie dla zabieganych automatyzacja to podstawa! Rośliny dobrane tak by nie wymagały zbytniej troski, pakiet pielęgnacyjny w Dream Garden, system nawadniający trawnik i rabaty, automatyczny robot koszący, strefowe oświetlenie włączane za pomocą Wi-Fi – to jest ogród na miarę naszych czasów. Dopilnujemy by projekt zawierał wszystkie rozwiązania minimalizujące konieczność wykonywania dodatkowych prac. A Ty nareszcie znajdziesz czas na relaks w ogrodzie, który wygląda świetnie!

nawadnianie ogrodu trawnik
Nadzór wykonawczy


Nadszedł odpowiedni moment by zorganizować poszczególne ekipy realizujące projekt ogrodu. Brakuje Ci jednak czasu na znalezienie zaufanych firm oraz dopięcie kolejności prowadzonych prac. Nie masz możliwości skontrolować czy prace prowadzone są zgodnie z projektem z dbałością o szczegóły i pełnym zaangażowaniem. W Dream Garden wiemy jakie zamieszanie może powstać nawet w najmniejszym ogrodzie, dlatego oferujemy kompleksową opiekę nad etapami realizacji. Powierz nam nadzór nad wykonaniem i odetchnij spokojnie. Już niebawem powstanie Twój wymarzony ogród.

Realizacja ogrodu


Zakładanie trawników z rolki i siewu, montaż systemów nawadniania, oświetlenia, nasadzenia roślinne. Tą częścią realizacji w Dream Garden zajmujemy się osobiście. To ostatnie etapy tworzenia ogrodu, które są niezwykle istotne. Trawnik i rośliny pierwsze zwracają uwagę w ogrodzie. Zatem muszą być w jak najlepszej kondycji. W Dream Garden korzystamy ze sprawdzonych szkółek roślin, które gwarantują piękny wzrost i wysoki procent przyjęcia. Trawnik z siewu czy rolki? W obu przypadkach uzyskamy piękną, zdrową i gęstą darń jeśli odpowiednio dobierzemy mieszankę lub zamówimy rolkę z pewnego źródła.

krzew ozdobny nasadzenia roślinne w ogrodzie
Pielęgnacja


Założenie ogrodu to nie koniec prac z nim związanych. Pozostaje jeszcze kwestia pielęgnacji. Dla zabieganych jest to duży problem przez co zdarza się, że rezygnują z realizacji. Niesłusznie! Wystarczy przekazać to zadanie w odpowiednie ręce. W Dream Garden wykonujemy przed- i posezonowy serwis instalacji nawadniania. Nie zapominamy o niezbędnych zabiegach pielęgnacyjnych takich jak wertykulacja, aeracja, nawożenie czy cięcie. Pamiętamy o zabiegach prewencyjnych utrzymujących dobry stan ogrodu. Ponad to utrzymujemy kontakt z właścicielami ogrodów by oferować im doradztwo merytoryczne.
Marzysz o ogrodzie, który będzie wykonany spójnie, poprawnie i funkcjonalnie? Boisz się, że nie dopniesz prac związanych z realizacją? Chcesz mieć pewność, że nie będziesz musiał tracić czasu na utrzymanie ogrodu w dobrej formie? Skorzystaj z oferty Ogrodu dla zabieganych w Dream Garden. Umów się na spotkanie lub poproś o wstępną wycenę.0 komentarzy